XStrona główna / Informacje / Zaczynamy! Informacje organizacyjne przed inauguracją ligi

Zaczynamy! Informacje organizacyjne przed inauguracją ligi

21 04 2017
cats

Wybierasz się w sobotę na inaugurację PGE Ekstraligi w Zielonej Górze? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi. Gdzie kupić bilety? O której przyjść na stadion, aby się nie spóźnić? Jakie atrakcje przygotowaliśmy przed meczem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym miejscu.

EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – GET WELL TORUŃ
22.04.2017
Otwarcie kas przy stadionie 14:00
Otwarcie punkty akredytacyjnego 17:00
Otwarcie bram 18:00
Otwarcie Strefy Falubaziaka 18:00
Próba toru 19:30
Prezentacja drużyn 19:45
Pierwszy bieg 20:00

SKŁADY AWIZOWANE

Get Well Toruń:
1. Greg Hancock
2. Paweł Przedpełski
3. Chris Holder
4. Grzegorz Walasek
5. Adrian Miedziński
6. Daniel Kaczmarek

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Jarosław Hampel
11. Jason Doyle
12. Andriy Karpov
13. Piotr Protasiewicz
14. Sebastian Niedźwiedź

BILETY

Wejściówki kupicie w serwisie biletynafalubaz.pl oraz w poniższych punktach stacjonarnych: 
- Sklepy Kibica w Focus Mall oraz Auchan,
- Biuro Podróży Odkrywca Falubaz Travel na ulicy Podgórnej 43E/2 w Zielonej Górze,
- Wszystkie sklepy Intermarche w Zielonej Górze,
- Sklep Seven przy ul. Chopina w Zielonej Górze (sobota 10:00 - 14:00)
- Sklep AS w Żarach na ulicy Podchorążych 5,
- Myjnia Ręczna na ul. Kościuszki 28 w Krośnie Odrzańskim (sobota 9:00 - 13:00)
- kasy przy stadionie od 14:00

Ceny biletów:
Sektory: K1 – K10, B – G, I - J
Bilet normalny – 40 zł
Bilet ulgowy – 30 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł
Sektory: A1 – A2
Bilet normalny – 50 zł
Bilet ulgowy – 40 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł
Sektor VIP:
Bilet normalny – 150 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł
Bilety rodzinne na sektor C:
1 os. dorosła + 1 dziecko – 41 zł
1 os. dorosła + 2 dzieci – 42 zł
1 os. dorosła + 3 dzieci – 43 zł
1 os. dorosła + 4 dzieci – 44 zł
1 os. dorosła + 5 dzieci – 45 zł
2 os. dorosłe + 1 dziecko – 71 zł
2 os. dorosłe + 2 dzieci – 72 zł
2 os. dorosłe + 3 dzieci – 73 zł
2 os. dorosłe + 4 dzieci – 74 zł

Podczas sprzedaży biletów obowiązywać będzie identyfikacja danych klienta, wobec czego przy zakupie biletu wymagane będzie podanie danych jego okaziciela (imię, nazwisko, pesel).
Bilet ulgowy przysługuje osobom uczącym się do 24 roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia)
Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do 13 roku życia (decyduje dokładna data urodzenia).
Bilety rodzinne można kupić tylko na sektor C.
Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz im opiekunom przysługują specjalne bilety ulgowe w cenie 1 zł na sektor C.

ATRAKCJE PODCZAS MECZU

Strefa Falubaziaka
Podczas sobotniego meczu Falubazu Zielona Góra z Apatorem Toruń, Strefa Falubaziaka przywita młodych kibiców wieloma wiosennymi atrakcjami. Przede wszystkim w naszym lasku pojawią się nowe Falubazowe dekoracje i stałe elementy naszych zabaw, m.in. wielki napis do kolorowania przez najmłodszych farbami od firmy Decoral. Do dyspozycji dzieci będzie też dmuchana zjeżdżalnia oraz tor do kapsli. Wszyscy będą mogli zrobić sobie również Falubazową odznakę, którą będą dumnie nosić przez cały sezon. 
Aby z W69 zupełnie przegonić zimę, wspólnie z naszymi wolontariuszami pomalujemy wielkie donice oraz posadzimy w nich żółte i białe kwiatki, które ozdobią nasza strefę na cały sezon. Każdy chętny będzie mógł również pomalować sobie buzię na żółto, biało i zielono. Nowością na strefie będą również zagadki, rebusy i labirynty żużlowe, za rozwiązanie których Falubaziaki otrzymają małe upominki. 
Wielka strefa kolorowanek z firmą Pentel będzie atrakcją, zwłaszcza dla naszych najmłodszych gości. Oprócz podobizn naszych zawodników, dzieci będą mogły pomalować materiałowe szaliki, specjalnymi pastelami do tkanin. Nowością na strefie będą również pokazy młodych talentów. Podczas najbliższych zawodów swoje umiejętności zaprezentują tancerze break dance ze studia tańca Break Hill. Instruktorzy udzielą również krótkiej lekcji dla chętnych. 
W strefie znajdzie się również miejsce na puszczanie wielkich baniek oraz malowanie kredą.

Oprawy
Efektowne oprawy to rzecz, z której kibice Falubazu słyną w całej Polsce. Sezon 2017 chcą rozpocząć od bardzo mocnego uderzenia, szykując oprawę na cały stadion! Udział weźmie w niej zatem każdy, kto wybierze się na mecz z Apatorem Toruń. Szczegółów dziś oczywiście nie zdradzimy, ale zapewniamy, że w blasku jupiterów efekt całości będzie niesamowity.
Kolejną niespodziankę dla kibiców przygotował klub wspólnie z siecią sklepów AS. Przy wejściu na stadion rozdanych będzie 5000 kartonów w formacie B2. Na każdym z nich pojawi się duży napis 5:1. Podwójne zwycięstwa naszych zawodników będą więc świętowane w efektowny sposób.
Wraz z rozpoczęciem sezonu wracamy także z głośnym dopingiem. Kibice z trybuny K zachęcają wszystkich do głośnego wspierania zielonogórskiej drużyny. Na sobotni wieczór przewiduje się niskie temperatury, więc aktywne dopingowanie z pewnością nas wszystkich rozgrzeje, a żużlowców poprowadzi do pierwszego ligowego zwycięstwa.

Nowy prezenter
Jedną z tych nowości będzie Radek Blonkowski, szerzej znany jako Rademenez, czyli B-boy, MC, beatboxer, freestylowiec, a od kilku dni również licencjonowany prezenter żużlowy.
Tym samym przy W69 po raz pierwszy od wielu lat, oprócz Kamila Kawickiego pojawi się nowy głos. Podział będzie przejrzysty, Kamil nadal będzie odpowiadał za spikerkę stricte sportową, natomiast Rademeneza usłyszymy już po otwarciu bram stadionu oraz w przerwach na równanie toru. Radek będzie poruszał się po całym obiekcie, rozmawiał z Wami, zdawał relację z miejsc, gdzie dzieje się coś ciekawego. W dłuższych przerwach między biegami poprowadzi konkursy z murawy stadionu, ale też będzie z mikrofonem w parku maszyn, byście w czasie meczu mogli usłyszeć relację bezpośrednio od naszych zawodników. Czy będzie też zaangażowany w prowadzenie dopingu na stadionie? Nie, stadion to nie wesele, a ja nie jestem wodzirejem – odpowiada Radek. Jestem po spotkaniu z kibicami i zgodnie z tradycją w Zielonej Górze to oni będą angażować Was w dopingowanie naszej drużyny, a ja skupię się na, nazwijmy to części informacyjno – konkursowej – wyjaśnia Rademenez.

Ciekawe nagrody do wygrania
Podczas sobotniego spotkania wśród kibiców rozlosowane będą atrakcyjne nagrody. Wśród nich m.in. weekendowe zaproszenie od Norweskiej Doliny w Szklarskiej Porębie, podwójne zaproszenie na Grand Prix Polski w Warszawie oraz zaproszenia do kręgielni Bowling Club. Dziewczyny z F16 Falubaz Girls zaproszą natomiast do udział w foto zabawie. Wspólne zdjęcia z F16-stkami wezmą udział w głosowaniu, a jego zwycięzca otrzyma podwójne zaproszenie na następny mecz w Zielonej Górze. Ciekawie będzie także przed samymi biegami. Wspomniany wcześniej Rademenez będzie krążył pod trybunach i zachęcał Was do zabawy w typowanie wyników,

WEJŚCIE NA STADION

Każda strefa zielonogórskiego stadionu ma przydzielone dla niej wejście. Jest to ważne z tego powodu, że posiadacz karnetu/biletu na dany sektor dotrze do niego tylko i wyłącznie wejściem dedykowanym temu sektorowi. Wejścia na stadion obsługuje elektroniczny system dostępu, który przy wejściu weryfikuje poprzez sczytanie danych z kart kibica lub kodu kreskowego z biletu.

- Wejściem 1 (W1) wchodzą kibice, którzy posiadają karnety/bilety na sektory K1 - K10.
- Wejściem 2 (W2) mogą wejść osoby posiadające wejściówki na sektory I - J oraz Media.
- Wejściem 3 (W3) przeznaczone jest dla kibiców drużyny gości.
- Wejściem 4 (W4) wchodzą kibice posiadający karnety/bilety na sektory D - H3.
- Wejściem 5 (W5) przeznaczone jest dla osób posiadających wejściówki na sektory A1, A2, B oraz C.
- Wejściem 6 (W5) to wejście dla posiadaczy karnetów i biletów na sektor VIP.
- Posiadacze platynowych kart wchodzą bramą od strony ul. Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego.

W przypadku problemów z wejściem na W69 każdy posiadacz wejściówki może skorzystać z pomocy kas reklamacyjnych w których na bieżąco rozwiązywane wszystkie problemy. Punkty reklamacyjne zlokalizowane są przy wejściu W2 oraz w ostatniej kasie przy wejściu W4.

W trakcie meczu informacji w zakresie ruchu, poruszania się wokół stadionu i na nim udziela policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA

Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania alkoholu oraz materiałów pirotechnicznych. Wszystkie osoby, które nie zastosują się do tego zakazu, będą surowo karane.

W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu, nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alko-testem.

Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe policja oraz ZKŻ SSA zwracają się z gorącą prośbą, by kibice z Zielonej Góry przybyli na mecz pieszo lub wybrali komunikację miejską. Parking pomiędzy stadionem a cmentarzem będzie ogólnodostępny.

W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA posiadacz biletu i karnetu oraz Karty Kibica powinien zachować te dokumenty przez cały czas pobytu na stadionie i okazać je na każdą prośbę służb ochrony lub policji.

Kibice są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA. Za jego złamanie, m. in. wejście w strefy niedozwolone, jak: pas bezpieczeństwa, tor, murawa, ogrodzenia, maszty itp. Organizator jest uprawniony do nałożenia kary finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych. Na bramach mogą być przeprowadzane kontrole osobiste. Z tego powodu organizatorzy proszą kibiców o wyrozumiałość. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie.

Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring, obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.

EkantorPL
biletynafalubaz.pl
OFT
PGE
MOSIR
eport2000
EkstraligaApp
TOYOTASG
Na żużlu jest Fajnie!
Gazeta Lubuska
Fundacja Falubaz Pomaga
 www.sportoldtimergarage.com
Speedway24
Komunikat. Stosujemy pliki cookies m.in. w celach: informacyjnych aby usprawnić i ułatwić Użytkownikowi działanie serwisu www, aby lepiej dopasować wygląd serwisu oraz do zbierania anonimowych, zagregowanych statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Państwa przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniach końcowych. Zawsze można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Szczegółowe informacje znaleźć można w Zarządzanie plikami "cookie". ZAMKNIJ